Apie Joga Nidrą

Išvertus iš sanskrito kalbos Joga Nidra reiškia joginį miegą. Ką reiškia miegoti žinome visi, tačiau kas yra Joginis miegas ir kuo Joga Nidra skiriasi nuo įprasto poilsio?

Poilsis mums reiškia pertrauką nuo darbų, kai galime skirti dėmesį maloniems dalykams. Patogiai įsitaisyti mėgstamame fotelyje, pasidaryti skanios arbatos, naršyti internetą, žiūrėti filmą, eiti į miestą, pasivaikščioti gamtoje, bendrauti su draugais ar tiesiog saldžiai išsimiegoti. Tačiau gerai žinome tą būseną, kai stiprūs išgyvenimai nepaleidžia ir poilsio metu. Kūnas jaučiasi pavargęs net ir po ilgos nakties miego, o įkyrios mintys apskritai neleidžia užmigti.

Joga Nidra yra vedama relaksacijos praktika, gilusis poilsis, kai pasiekiamas visiškas fizinis, emocinis ir protinis atsipalaidavimas. Joga Nidra paprastai atliekama atsigulus ir užsimerkus, tačiau, skirtingai nei miego metu, šios praktikos metu sąmonė lieka aktyvi. Dėmesys nuo išorinių įspūdžių palaipsniui nukreipiamas ir išlaikomas viduje, sutelkiamas į kvėpavimą, kūno pojūčius, mintis, vaizdus, prisiminimus, vis labiau atsipalaiduojant ir paleidžiant nereikalingas įtampas.

Praktikos metu pasiekiama atsipalaidavimo būsena panaši į tą, kurią jaučiame prieš pat užmiegant. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad centrinei nervų sistemai dirbant Alfa dažniu, kūnas natūraliai pradeda atpalaiduoti ir paleisti įtampas raumenyse, o smegenys atsiriboja nuo išorinių dirgiklių. Prieš užmiegant tokia tarpinė būsena trunka vos kelias minutes. Joga Nidros metu ji ištęsiama ilgesniam laikui, todėl turi dar didesnį efektą. Vedama Joga Nidros praktika paprastai trunka iki valandos, jos metu pasiekiamas atsipalaidavimas prilygsta 4 valandoms gilaus miego.

Joga Nidra yra puiki atsipalaidavimo praktika tiems, kieno gyvenime daug streso ar nerimo. Taip pat tiems, kas nori lengviau užmigti ar tiesiog gerai atsipalaiduoti ir atgauti lengvumo ir ramybės pojūtį visame kūne.